دکتر خرم دوست
7 نشانه که ممکن است به ویتامین C نیاز داشته باشید!

7 نشانه که ممکن است به ویتامین C نیاز داشته باشید!

7 نشانه که ممکن است به ویتامین C نیاز داشته باشید!

داروخانه خرم فارما : ممکن است فکر کنید شما یک رژیم غذایی سالم دارید ، علائم بدن نشان میدهند که آیا به ویتامین C نیاز داشته دارید یا نه! بر اساس تحقیقات تقریبا 7 درصد از زنان و 10 درصد از مردان دچار کمبود Vitamin C هستند.

شما اغلب مریض می شوید!

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو محافظت میکند و به بدن شما در مبارزه با عفونت کمک میکند. این ویتامین آنتی اکسیدانی همچنین به بهبود زخم کمک میکند و از تولید کلاژن حمایت میکند. کلاژن پروتئینی است که به سلامت مفاصل و سفت و بدون چین و چروک پوست شما کمک میکند.

همچنین اگر به عفونت تنفسی و ویروسی مبتلا شوید. ممکن است به ویتامین بیشتری در رژیم غذایی خود نیاز داشته باشید. سبزیجات یکی از بهترین منابع تامین Vitamin C هستند.

باید روزانه مقداری از Vitamin C را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید.

شما اغلب مریض می شوید!

زخم ها دیر ترمیم می شوند!

مطالعات نشان میدهد اگر در تلاش برای بهبودی جراحی ، بریدگی و یا زخم های دیگر هستید ویتامین C بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید! و بیشتر بیمارانی که مکمل ویتامین C مصرف میکنند نسبت به افرادی که پس از جراحی مصرف نمیکنند سریع تر بهبود می یابند.

بدن شما بدون ویتامین C کلاژن تولید نمیکند ، به همین دلیل است که افراد مسن اغلب چین و چروک روی صورت و دست خود دارند ، بنابراین اگر میخواهید پوستی جوان داشته باشید ( چه کسی نمیخواهد که پوست جوان داشته باشد 🙂 ) باید از مکمل های دارویی و ویتامین استفاده کنید!

شما همیشه خسته هستید!

شما همیشه خسته هستید!

اگر دائما احساس خستگی میکنید ، یکی از نشانه های احتمالی این است که به ویتامین C بیشتری نیاز دارید. بهتر است برای معاینه و آزمایش خون به پزشک مراجعه کنید تا از علت خستگی خود آگاه شوید و اگر به تجویز پزشک به Vitamin C نیاز داشتید با تهیه و مصرف صحیح خستگی را از تن خود بیرون کنید!

مفاصل شما درد میکند!

درد مفاصل یکی از شایع ترین دلایل کمبود ویتامین C است. این مورد می تواند هر مفصلی را درگیر کند اما در زانوها و باسن بیشتر دیده میشود. کمبود ویتامین C ممکن است باعث آسیب به مفاصل شود. علائمی مانند درد مفاصل هنگام حرکت ، سفتی ، تورم و کبودی در اطراف مفاصل و درد عضلات یا تاندون ها ، اگر این علائم را دارید فورا به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است ناشی از دلایل دیگر باشد.

لثه های شما خونریزی میکند!

افرادی که دچار خونریزی لثه هستند میتوانند با مصرف صحیح ویتامین C که یک آنتی اکسیدان قوی است با پیشگیری از بیماری لثه و خونریزی آن جلوگیری کنند. خونریزی لثه علاوه بر کمبود Vitamin C ، نشانه بیماری اسکوربوت است. اگر بیماری لثه دارید به دندانپزشک خود مراجعه کنید و بعد از معاینه و مصرف صحیح Vitamin C خونریزی خود را متوقف کنید.!

لثه های شما خونریزی میکند!

تغییرات پوستی!

ممکن است تغییرات پوستی داشته باشید که به راحتی قابل تشخیص است. شایع ترین علائم سطح پایین ویتامین C عبارتند از :

  • لکه های قرمز یا تغییر رنگ روی پوست شما
  • کبودی پوست به خصوص در مکان هایی که معمولا هیچ کبودی وجود ندارد مانند آرنج ها
  • خشکی و ترک خوردن گوشه های دهان

این علائم معمولا با افزایش مصرف ویتامین C از بین میرود. اگر دلیل دیگری وجود دارد شما میتوانید به پزشک پوست مراجعه کنید و از علت این علائم آگاه شوید. و تغییرات پوستی خود را متوقف کنید!

میتوانید با مصرف مرکبات ، فلفل دلمه ای و یا مکمل های ویتامینی ، ویتامین C بدن خود را دریافت کنید.

شما به راحتی کبود میشوید!

شما به راحتی کبود میشوید!

اگر متوجه شده اید که به راحتی پوست شما کبود می شود کمبود ویتامین C در بدن را به ذهن داشته باشید. اگر در بدن خود به اندازه کافی ویتامین C دریافت نکرده باشید این موضوع می تواند منجر به کبودی آسان پوست شما بشود. پایین بودن تعداد پلاکت خون می تواند یکی دیگر از علائم کبودی باشد. با مراجعه به پزشک و بعد از معاینه کبودی و آزمایش خون میتوانید بر کبودی بدن خود غلبه کنید!

دکتر خرم دوست

داروخانه خرم فارما

داروخانه خرم دوست از سال ۱۳۹۰ توسط دکتر خرم دوست فعالیت خود را آغاز نموده است. داروخانه آنلاین خرم فارما هدف نهایی خود را ارائه خدمات آنلاین در بستر اینترنت با بالاترین کیفیت میداند. و با تکیه بر دانش علمی و مدیریتی خود، در این راستا تلاش میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا