دکتر خرم دوست
مکمل زینک مکمل روی

تاثیر مکمل زینک و نقش اساسی زینک در بدن

تاثیر مکمل زینک و نقش اساسی زینک در بدن

تاثیر مکمل زینک و نقش اساسی زینک در بدن بر کسی پوشیده نیست. ناکافی بودن مقداری روی در سلول های بدن بر کارکرد کبد ، عضلات و ساختار استخوان ها و دندان ها ، مو و پوست تاثیر میگذارد. مکمل زینک میتواند خلا کمبود روی در بدن را برطرف کند. عنصر روی جزئی حیاتی از بسیاری از آنزیم هایی است که واکنش های شیمیایی لازم برای کارکرد طبیعی بدن از جمله کارکرد ایمنی و ترمیم پوست را تسهیل میکنند. کمبود روی در تمامی سنین روی میدهد ولی در کودکان و نوجوانان در دوران رشد یعنی سنین 10 تا 18 سالگی بیشتر روی میدهد که با مصرف مکمل روی میتوان عنصر روی در بدن را تنظیم کرد.

شما عزیزان میتوانید در فروشگاه داروخانه اینترنتی و آنلاین خرم فارما ، مکمل زینک را از قسمت مکمل های دارویی سفارش داده و با خیال راحت ، مکمل خود را تحویل بگیرید.

اشتها و رشد کم ، احساس مزه یا بوی نامطبوع و کاهش حس چشایی و بویایی ، کاهش میل جنسی ، تیره شدن پوست سراسر بدن ، زبر شدن مو و تغییر شکل دادن ناخن ها از علایم شایع کمبود روی است و کم خونی ، کمبود آهن ، ترمیم نامناسب زخم ها و بزرگی کبد و طحال از عوارض کمبود روی در بدن است.

روی در تمام مواد غذایی حیوانی و گیاهی که منبع خوب پروتئین ها است وجود دارد. منابع غنی روی عبارتند از صدف ، جگر ، انواع گوشت ها به ویژه گوشت قرمز ( گوشت مرغ و ماهی هم حاوی روی هستند اما میزان روی در گوشت قرمز بیشتر است ) ، تخم مرغ ، حبوبات مانند لوبیا و عدس ، غلات سبوس دار ، شیر و مواد لبنی ، انواع مغزها مانند بادام زمینی ، گردو ، بادام و فندق است و به طور کلی قابلیت جذب روی از منابع حیوانی بیشتر از منابع گیاهی است. در کنار تمام مواد غذایی با تجویز دکتر میتوانید مکمل روی مصرف کنید.

مکمل زینک پلاس

نوزادان با وزن کم ، نوزادان زودرس ، شیرخواران 6 ماهه تا 24 ماهه ، کودکان پیش دبستانی و در سنین دبستان که در خانواده های کم درآمد قرار دارند و زنان باردار و شیرده و سالمندان در معرض خطر کمبود روی هستند که میتوان از مکمل زینک طبق تجویز پزشک استفاده کرد.

برای مطالعه بیشتر در مورد عنصر زینک می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید.

دکتر خرم دوست

داروخانه خرم فارما

داروخانه خرم دوست از سال ۱۳۹۰ توسط دکتر خرم دوست فعالیت خود را آغاز نموده است. داروخانه آنلاین خرم فارما هدف نهایی خود را ارائه خدمات آنلاین در بستر اینترنت با بالاترین کیفیت میداند. و با تکیه بر دانش علمی و مدیریتی خود، در این راستا تلاش میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا