دکتر خرم دوست
مکمل دارویی که به سرعت جای آکنه را محو میکند!

3 مکمل دارویی که به سرعت جای آکنه را محو میکند!

داروخانه آنلاین و اینترنتی خرم فارما بسیاری از ما چه مرد چه زن در مقطعی مجبور بودیم با اسکار آکنه مقابله کنیم. در حالیکه هیچ چیز جادویی ای برای مقابله با آن وجود نداشت. مکمل های دارویی و ویتامین های خاصی وجود دارند که میتوانند به جوانسازی پوست و محو شدن جای جوش کمک کنند.

جای زخم آکنه می تواند برای هر نوع پوستی اتفاق بی افتد و گاهی اوقات به سادگی اجتناب ناپذیر است. همانطور که آکنه بهبود می یابد. فیبروبلاست ها در پوست شما ، فیبرهای کلاژن را برای حمایت از پوست تولید میکنند.

زمانی که فیبروبلاست ها مقدار زیادی یا خیلی کمتر از این فیبرها را تولید میکنند جای زخم ایجاد می شود. این یک مشکل رایج برای مبتلایان به آکنه است. که باعث می شود بسیاری از افراد با اسکار باقیمانده بعد از جوش دست و پنجه نرم کنند.

3 مکمل دارویی که به سرعت جای آکنه را محو میکند!​

جای زخم آکنه قابل درمان است. از آنجایی که اسکارهای آکنه در زیر لایه بالایی پوست ایجاد می شود. ویتامین ها فرصتی برای بهبود جای زخم از درون به بیرون فراهم میکنند.

با این حال ، وقتی نوبت به جای زخم آکنه میرسد ، همه ویتامین ها برابر نیستند. در این مقاله 3 مورد از مهمترین و موثرترین مکمل های دارویی (ویتامین ها) برای پیشگیری و محو شدن جای جوش آورده شده است.

مکمل دارویی ویتامین سی / Vitamin C

3 مکمل دارویی که به سرعت جای آکنه را محو میکند!​

آیا میدانید ویتامین C به پیشگیری و بهبود زخم آکنه کمک میکند؟ به اغلب افراد مبتلا به آکنه توصیه می شود ویتامین C مصرف کنند تا از شر لکه های پوستی خود خلاص شوند.

ویتامین C به عنوان مکمل دارویی مهم به پوست شما کمک میکند کلاژن تولید کند. همچنین رگ های خونی جدیدی ایجاد میکند تا به انتقال مواد مغذی به زخم ها برای بهبود سریع تر و بهتر کمک کند.

با این حال هنگامی که متاسفانه بدن شما ویتامین C را به تنهایی تولید نمیکند باید آن را از طریق مکمل های دارویی مانند ویتامین ها ، مولتی ویتامین ها و غذا و میوه ها دریافت کنید. ویتامین C می تواند برای پوست شما معجزه کند.

اپیدرم پوست ، لایه بالایی آن که حاوی سطوح بالایی ویتامین C دریافتی است به درمان اسکار آکنه هم در زیر پوست و هم در سطح پوست کمک میکند و هم به کاهش قرمزی پوست کمک میکند و پوست جدید تولید میکند. خواص التهابی ویتامین سی برای محافظت از پوست مهم است.

مکمل دارویی زینک / Zink

اگر صحبت از ویتامین ها و مواد معدنی ضد التهابی شد. زینک ، یک ماده معدنی ضروری ، ضد باکتری و ضد التهاب است و برای کاهش قرمزی و تورم ایده آل است.

زینک در مبارزه با آکنه مفید است. تحقیقات نشان داده است با جوش های شدید آکنه دست و پنجه نرم میکنند کمبود زینک دارند. و زینک همچنین به التیام اسکارهای باقیمانده از جوش های آکنه کمک میکند.

زینک به عنوان یک آنتی اکسیدان ، پاسخ التهابی پوست شما به آلودگی ، چربی و سلول های مرده را کاهش میدهد و به شفاف ماندن منافذ کمک میکند.

zink

زینک یکی از ویتامین ها و مواد معدنی است که به طور گسترده برای درمان آکنه مورد تحقیق قرار گرفته است. تحقیقات نشان داده است که مکمل زینک ، هر دو شکل باکتریایی و التهابی آکنه را کاهش میدهد. و بر خلاف برخی از درمان های آکنه ، زینک برای پوست های حساس و تیره بی خطر است.

مکمل دارویی ویتامین A

ویتامین A

وقتی صحبت از آکنه و اسکار آکنه بوجود می آید ویتامین A خودنمایی میکند. ویتامین A یک آنتی اکسیدان است که از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری میکند.

به عنوان یک آنتی اکسیدان ، ویتامین A التهاب پوست و تولید چربی را کاهش میدهد. رشد سلول های پوست را برای بهبود سریع تر ضایعات و جای زخم افزایش میدهد. و ظاهری صاف و یکنواخت به پوست شما میبخشد.

به تشکیل رگ های خونی و بافت همبند جدید کمک میکند. ویتامین A به گیرنده های اسید رتینوئیک شما متصل می شود تا مویرگ ها و فیبروبلاست های آسیب دیده پوست را بازسازی کند. ویتامین A باعث بهبود سریع تر و بهتر جای زخم ها می شود.

همراه با یک رژیم خوب ، مراقبت موضعی از پوست ، محصولات پوستی و مکمل های دارویی نقش مهمی در بهبود جای آکنه دارند. و سلامت پوست را از درون به بیرون ارتقا میدهند.

پوست هرکس متفاوت است و تامین ویتامین ها و محصولات پوستی و مکمل های دارویی برای شادابی و لطافت پوست برای همه افراد لازم است. پوست صاف و شاداب اعتماد به نفس بیشتری به شما میدهد و در زیبایی شما تاثیر به سزایی دارد.

دکتر خرم دوست

داروخانه خرم فارما

داروخانه خرم دوست از سال ۱۳۹۰ توسط دکتر خرم دوست فعالیت خود را آغاز نموده است. داروخانه آنلاین خرم فارما هدف نهایی خود را ارائه خدمات آنلاین در بستر اینترنت با بالاترین کیفیت میداند. و با تکیه بر دانش علمی و مدیریتی خود، در این راستا تلاش میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا