دکتر خرم دوست

ابزار سلامت و طبی خرم فارما

انواع لوازم و تجهیزات پزشکی

برای پیشگیری و غلبه بر بیماری ها باید به سلامت خود توجه داشته باشید. بررسی روزمره تعدادی از علائم مانند ضربان قلب ، تست قند خون و یا تست فشارخون می تواند بر تشخیص زودهنگام بسیاری از بیماری های نگران کننده کمک کند. در دنیای امروز ، سلامت انسان ها به ابزار سلامت و طبی مختلفی وابسته شده است که می تواند انسان ها در تشخیص و درمان بیماری ها یاری کند. 

دسترسی سریع مردم به ابزار سلامت و طبی با کیفیت ، مقرون به صرفه و مناسب برای استفاده ، ضروری است. ابزار سلامت و طبی و دستگاه های پزشکی در بسیاری از محیط ها مثل خانه ، بیمارستان ها ، کلینیک ها ، محیط های کاری توسط افراد غیر متخصص و پزشک و پرستار استفاده میشود که داروخانه خرم فارما تمام آنچه نیاز دارید را در اختیار شما قرار میدهد. 

ابزار سلامت و طبی خرم فارما

لیست محصولات ابزار سلامت و طبی

نمایش 1–16 از 103 نتیجه

ابزار سلامت و طبی

سلامتی بزرگترین نعمتی است که از طرف خداوند به هر فردی اهدا می‌شود. اما مراقبت از سلامتی وظیفه‌ای است که هر فرد باید در قبال خود انجام دهد. هر چند مراجعه مستمر به پزشک می‌تواند راه مناسبی برای پیشگیری از بیماری باشد اما استفاده از ابزار سلامت و طبی نیز راه حل مناسبی برای پیشگیری از انواع بیماری، رسیدن به سلامتی و رسیدن به تناسب اندام به حساب می‌آید. امروزه با پیشرفت علم، ابزارها و وسایل سلامتی با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای روبرو شدند.

دستگاه تست قند خون چیست؟

دستگاه تست قند خون یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی و دستگاهی مناسب برای افرادی است که مبتلا به دیابت هستند و باید به طور منظم میزان قند خون خود را اندازه گیری کنند. این دستگاه به افراد دیابتی برای کنترل و سنجش میزان قند خون آن ها کمک می کند. 

افرادی مانند کسانی که به طور مکرر افت قند خون دارند، افرادی که انسولین تزریق می کنند و کسانی که دچار قند بارداری شده اند نیاز دارند که هر روز از این دستگاه استفاده کنند. این دستگاه دارای لوازم جانبی از جمله نوار تست قند خون خانگی است.

با افزایش تعداد مبتلایان به قند خون در کشور و همچنین لزوم تشخیص سریع این بیماری در افراد دستگاه هایی به بازار عرضه شده اند که با دریافت مقدار کمی خون هر فرد میتوانند میزان قند خون را تشخیص دهند. وجود این دستگاه ها سبب شد تا بیماری دیابت به در هر فرد شناسایی شود و درمان و ضرورت های درمانی رعایت گردد. 

نوار تست قند خون ، یکی از بهترین و سریع ترین محصولات در جذب سریع خون می باشد. این محصول استفاده آسان و دقیق در تعیین میزان قند خون را دارد. با نوار تست قند خون، دیگر بیماران دیابتی مجبور نیستند بارها به درمانگاه ها و بیمارستان ها مراجعه کنند.

پالس اکسیمتر چیست؟

نام این دستگاه از سه کلمه پالس (ضربان قلب)، اکسی (اکسیژن) و متر (یعنی اندازه گیری کننده) تشکیل شده است، به این معنا که تعداد ضربان قلب در دقیقه و درصد اکسیژن اشباع شده خون (spo2) را اندازه گیری میکند. پالس اکسیمتر (اکسیژن سنج) (به انگلیسی Pulse Oximeter) یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی و یک تست بدون درد و غیر تهاجمی است که سطح اکسیژن اشباع شده (spo2) را اندازه می گیرد. 

شاید تابه حال دستگاه پالس اکسیمتر را دیده باشید، اما اسم آن به گوشتان نخورده باشد! پالس اکسیمتر یک وسیله پزشکی بسیار مهم است که توسط بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی برای اندازه گیری میزان اکسیژن اشباع موجود در خون بیمار استفاده می شود.

دستگیره کمکی چیست؟

دستگیره کمکی یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. دستگیره ها و تجهیزات سالمندی کمکی به جهت کمک و آسایش بیشتر برای افراد سالمند، معلولین، جانبازان و یا کسانی که برای بلند شدن یا تکیه دادن نیازمند یک تکیه گاه قوی هستند، کاربرد دارد و بیشتر در سرویس های بهداشتی یا حمام نصب می شوند. علاوه بر استفاده خانگی دستگیره های دیواری، از دیگر کاربرد های آن در هتل ها و بیمارستان ها می باشد. 

تجهیزات کمکی و سالمندی، باعث کاهش ریسک خطرات ناشی از افتادن در بیماران، سالمندان و زنان باردار و نیز کمک به نشست و برخاست و حفظ تعادل معلولین و سالمندان و جلوگیری از اعمال فشار به مفاصل و زانوها و بازیابی استقلال فردی آن ها شده و قابل نصب در سرویس بهداشتی، حمام و راه رو ها (کنار توالت فرنگی و زمینی، روشویی و زیر دوش حمام) می باشد.

آتل انگشت دست چیست؟

آتل انگشت دست یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. انگشتان به ویژه انگشتان دست از پر کاربرد ترین و فعال ترین اعضای بدن هستند که به شکل ارادی بسیاری از فعالیت ها به واسطه آن ها انجام میشود. کار کردن زیاد با انگشتان دست موجب شده که در طول زندگی آسیب زیادی ببینند. همچنین از دست دادن قابلیت حرکتی انگشتان یکی از شایع ترین علائمی است که سبب می شود افراد به متخصص بیماری های دست مراجعه نمایند.

آتل انگشت دست

آتل انگشت دست یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. امکان دارد خشکی مفصل و کاهش قابلیت حرکتی با بروز درد همراه باشد. معمولاً در اثر کاهش قدرت انگشتان فرد قادر به انجام فعالیت های روزمره نمی باشد. دلایل بروز این عارضه شامل انقباض دوپویترن، آرتروز، انگشت ماشه ای قفل شده و آسیب دیدگی های مختلف می باشد. 

در بیشتر موارد این حالت به صورت موقتی ایجاد می شود در اکثر موارد تا بهبودی کامل و برای استراحت مفاصل انگشت، از انواع آتل انگشت دست استفاده میشود. این شیوه درمانی در ثابت نگه داشتن مفاصل بین انگشتی، کاهش درد و روند بهبودی بسیار مؤثر است. در ادامه مطلب کاربرد آتل انگشت به طور کامل توضیح داده شده است.

جوراب دیابتی چیست؟

جوراب دیابتی یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. دیابت یک بیماری مزمن است که تا پایان عمر به درمان و مراقبت نیاز دارد. این بیماری، عوارض زیادی ایجاد می کند، که برخی از آنها پای فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. معمولاً افرادی که دارای دیابت هستند، با مشکلات زخم در پاهای خود مواجه می شوند. این اتفاق به مرور زمان می تواند موجب شود تا افراد نتوانند از جوراب یا کفش استفاده کنند. به همین دلیل نیز جوراب دیابتی به کمک این افراد آمده است تا جلوی بسیاری از مشکلات پا را بگیرد.

زانوبند طبی چیست؟

زانوبند طبی یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. زانوها یکی از آسیب پذیر ترین نقاط در بدن ما هستند زیرا به طور مداوم وزن بدن را تحمل می کنند و در هنگام راه رفتن به آن ها فشار وارد می شود. آسیب دیدگی زانو در ورزشکاران و افرادی که فعالیت جسمانی زیادی دارند بسیار شایع است. 

این اختلالات در میان افراد مسن نیز شایع است زیرا زانوهای آن ها با گذر زمان دچار تحلیل رفتگی خواهد شد. ماهیچه ها و رباط هایی که از مفصل زانو پشتیبانی می کنند، باید قوی و باشند و در شرایط خوبی به سر ببرند. این امر آنها را قادر می سازد تا در برابرحرکات و فعالیت های زانو مقاومت لازم را داشته باشد و بدون آسیب دیدن به فعابیت خود ادامه دهد.

گاهی اوقات وقتی زانو آسیب می بیند یا تحت شرایط مفصلی قرار می گیرد، عضلات، رباط ها و بافت های اطراف ممکن است از قدرت و انعطاف پذیری لازم برای فعالیت های عادی برخوردار نباشند. در حالی که این بافت ها باید با تمرینات مناسب و فیزیوتراپی قوی تر شوند، ممکن است در هنگام انجام فعالیت هایی که فشار زیادی روی زانو وارد می کند، نیاز به پشتیبانی از زانو با وسیله ای مثل زانوبند وجود داشته باشد.

فشارسنج مچی چیست؟

فشارسنج مچی یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. ابتلا به فشار خون، عارضه های بسیاری را به دنبال خواهد داشت. تقریبا به تمام کسانی که به این بیماری مبتلا هستند، چک نمودن روزانه میزان فشار خون توصیه می شود. چرا که با انجام این کار میتوان از پیشرفت روز افزون آن پیشگیری کرد.با بروز نوسانات فشار خون در بدن انسان، امکان سکته قلبی و مغزی، و یا حتی گرفتگی رگ ها قوت می گیرد. 

شما به راحتی می توانید با خرید فشارسنج مچی، به آسانی و در کمترین زمان ممکن، نسبت به سنجش فشار خون خود اقدام نمایید. فشارسنج مچی برای اندازه گیری فشارخون غیرتهاجمی و تعیین فشارخون شریانی بزرگسالان مناسب است. بیشتر فشارسنج های امروزه میتوانند خیلی سریع و راحت فشار را اندازه گیری کرده و نتایج آن ذخیره کنند.

تب سنج یا دماسنج پزشکی چیست؟

تب سنج مچی یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. همانطور که می دانید یکی از مهمترین علائم بیماری های عفونی و ویروسی، تب است و برای درمان تب ویروسی پزشکان برای اندازه گیری شدت تب از دستگاهی به نام تب سنج استفاده می کنند. 

تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و در واقع بیماری به حساب نمی آید، تب ممکن است به دلایل مختلف عفونی یا غیرعفونی ایجاد شود و در کودکان می تواند علامت بیماری مهمی باشد. درجه حرارت طبیعی بدن هنگامی که از طریق دهان اندازه گرفته شود، حدود ۳۷ درجه سانتی گراد است. درجه حرارتی که از طریق مقعد گرفته می شود معمولا یک درجه بالاتر از حرارت دهانی است. بنابراین درجه حرارت طبیعی اندازه گیری شده از ای طریق ۳۸ درجه است.

تب سنج کودک

تب سنج کودک یکی از محصولات ابزار سلامت و طبی است. بنابراین طبق این تعاریف، تب سنج یک ابزار پزشکی بسیار کاربردی است که برای اندازه گیری دمای بدن از آن استفاده می شود. تب سنج های مختلفی در بازار وجود دارد که در ساخت آنها از تکنولوژی های گوناگونی استفاده می شود.

امروزه تب سنج های دیجیتال و مادون قرمز جای تب سنج های قدیمی و جیوه ای را در بین مردم گرفته اند و تقریبا از پزشکان تا مصرف کنندگان خانگی ترجیح می دهند از تب سنج های دیجیتال استفاده کنند.

وبلاگ